Programowanie w Ruby
 

Ruby on Rails rzutem na taśmę wywołało burzę skrajnie różnych emocji. Nowy, rewolucyjny sposób szybkiego budowania aplikacji internetowych sprawił, że tworzenia stron trzeba uczyć się niejako od nowa. By zaprezentować RoR należycie, postanowiliśmy wpierw przyjrzeć się Ruby, obiektowemu językowi programowania. Choć Ruby powstał kilkanaście lat temu, do dziś dobrze znany jest tylko wąskiej grupie programistów.

Dalszy ciąg artykułu dostępny w dwumiesięczniku Internet Maker, numer 4/2007.

Informacje o artykule

* - w przypadku dwumiesięczników, numer wydania jest numerem porządkowym i nie oznacza miesiąca wydania magazynu. To dlatego np. numer 3/2007 mag. Internet Maker ukaże się ok. 1 maja, a nie w marcu.
Zend Framework: Ruby on Rails ... Tekst jak marzenie: sIFR Zawód: Web Designer Ruby on Rails: Tworzymy system... PHP5: Programuj obiektowo Ruby on Rails: Pierwsze kroki Warsztat Freelancera: Jak zost... Google Maps API: Mapa dojazdow... Firebug: Debugowanie stron www Joomla!: Strona www w 15 minut Programowanie w Ruby PHP i MySQL: jak zacząć? Basecamp: Grunt to dobra organ... AJAX w 5 minut: Poznajemy XAJA... Google SiteMaps: Zaindeksuj je... openAds: system obsługi reklam Backpack: Wrzuć to do plecaka! ZenCart: bezpłatny sklep o duż... Jak zarobić na stronie www?: P... XAJAX: Łatwy AJAX dla programi... Uodpornij witrynę na ataki hak...

Copyright © 2024 by Paweł Grzesiak. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.