Rozwiązania autorskie

Opisane tu rozwiązania technologiczne zostały w znacznym stopniu udoskonalone i są obecnie własnością agencji interaktywnej dP Internet, która od stycznia 2008 zajmuje się ich produkcją.
W sprawie realizacji zleceń proszę się kontaktować z agencją interaktywną dP Internet,
(12) 357 68 78, pon.-sob. 10:00 - 18:00.

Technologia stojąca za stronami internetowymi występuje w liczbie mnogiej. Dlatego też, by stworzyć odznaczającą się witrynę, konieczny jest właściwy dobór uzupełniających się wzajmnie języków, technik, narzędzi i programów.

Strony internetowe mają to do siebie, że choć na pozór różnią się wyglądem, są bardzo do siebie zbliżone. Każda witryna zawiera pewien zestaw elementów stałych, które zmieniają się nieznacznie lub wcale. By w pewien sposób skócić proces tworzenia aplikacji internetowych, informatycy tworzą pewne zestawy gotowego kodu, który jest następnie wielokrotnie wykorzystywany w każdym z realizowanych projektów.

Zmorą kreacji ostatnich lat jest poszerzające się grono łatwych w instalacji, bezpłatnych systemów zarządzania treścią i sklepów internetowych, bardzo funkcjonalnych i rozbudowanych, lecz mających pewną, niejako ukrytą wadę. Problemem staje się uniwersalność rozwiązania, czyli brak indywidualnego podejścia do branży. To pociąga za sobą jakość, markę, wiarygodność i unikalność. Cechy, które w marketingu odgrywają niebagatelną rolę.

W swojej pracy web designera - programisty i grafika, staram się łączyć fragmenty gotowych i dedykowanych rozwiązań, by wykreować rozwiązanie unikalne. Nie tworzę sklepu internetowego, tworzę sklep opon, sklep komputerowy, sklep z artykułami dla dzieci. Każda branża ma swoje niuanse i zawiłości. By ogranąć je wszystkie, stworzyć wyróżniający się produkt potrzebny jest zestaw bazowego oprogramowania - rodzina systemów Mentat.


Mentat Standard

Intuicyjny i prosty w obsłudze system CMS dla małych i średnich firm, z możliwością pełnej i nieskomplikowanej realizacji witryn wielojęzycznych. Standardowa funkcjonalność pozwala na zmieszczenie się w niewielkim budżecie, dając jednocześnie pełną swobodę korzystania z możliwości dopracowanego systemu.

Mentat Standard

Zarządzanie zawartością witryny w systemie.

W Mentat Standard wbudowano trzy moduły funkcjonalne i jeden konfiguracyjny. Moduł do zarządzania zawartością pozwala zarówno na umieszczanie nowych podstron witryny, jak i ustalanie ich końcowej kolejności na stronie www. Dzięki funkcji "galeria" umieszczanie wielu zdjęć na stronie nie jest udręką. System automatycznie zadba o pomniejszenie zdjęcia oraz zapewni możliwość powiększenia zdjęcia do rozmiarów mieszczących się na ekranie internauty. Moduł do obsługi aktualności to najlepszy sposób na prezentację aktualnych trendów w firmie, publikowanie promocji. Wszystkie wymienione właściwości obsługiwane są z założeniem, że witryna z wersji jednojęzycznej może stać się wielojęzyczna. To dlatego oprogramowanie zostało tak skonstruowane, by umożliwić swobodne dodawanie nowych języków przy minimalnych kosztach. Moduł konfiguracja posłuży do przetłumaczenia wszystkich tych fraz, które są cześcią witryny, a nie mieszczą się do kategorii zawartości.

Mentat Standard

Aktualizacja cennika za pośrednictwem panelu admin. Funkcja stworzona pod indywidualną potrzebę klienta.

System jest narzędziem skalowalnym, przez co rozumie się możliwość dodania lub zmiany jego możliwości w zakresie potrzeb klienta. Przykładową zmianę niech będzie aktualizacja cennika. Zaprezentowana na stronie oferta ulega sezonowym zmianą, wobec czego konieczne jest uaktualnienie danych na stronie. By nie dokonywać tego ręcznie, opracowywany jest program do automatycznej aktualizacji oferty (i/lub cennika) za pośrednictwem arkusza kalkulacyjnego. To prosta i sprawdzona metoda, która ogranicza do minimum czas pracy osoby zajmującej się utrzymaniem i aktualizacją witryny.

Wdrożenia: HarpDachy.pl, Avanzado.pl, TimberPoland.pl, UnionParts.pl, Jmm-Automaty.pl.Mentat Sklep Internetowy

Mentat Sklep to obecnie flagowe rozwiązanie mojego autorstwa. System do obsługi handlu elektronicznego to aplikacja nieustannie rozwijana od ponad dwóch lat. W trakcie tego okresu system został przetestowany, poprawiony i uzupełniony o praktyczne narzędzia przydatne w prowadzeniu internetowego biznesu. Mentat Sklep nie jest rozwiązaniem, które można bezpośrednio porównywać z gotowymi aplikacjami dostępnymi na rynku. Główną różnicą jest tutaj indywidualny charaketer oprogramowania, czyli wysoki stopień integracji sklepu z istniejącym oprogramowaniem klienta i jego potrzebami. To dlatego Mentat Sklep sprawuje się doskonale wszędzie tam, gdzie potrzebne są rozwiązania pozwalające na masową zmianę polityki cenowej, zdalną aktualizację cennika, czy śledzenie dostępności towaru na zdalnych serwerach hurtowników. Mentat Sklep dba o interesy sklepów o dużej ilości zamówień, przekraczających 100 zamówień dziennie. System automatycznego powiadamiania klienta o zmianie statusu, czy możliwość zmiany przez klienta danych zamówienia w indywidualnej strefie klienta to tylko wybrana funkcjonalność oprogramowania.

Mentat Sklep uwzględnia specyficzne potrzeby różnych grup pracowniczych, rozwiązując kwestię rentowności biznesu dla zarządu (raportowanie), śledzenia przepływu kapitału - wpłat za zamówienia przychodzących różnymi drogami (księgowość), czy obsługi reklamacji kurierskich powstałych w wyniku niedoręczenia przesyłki (handlowiec). System Mentat Sklep wie o takich problemach, jak uszkodzenie towaru, doręczenie złego towaru, udostępniając osobny system statusów dla interwencji. Sprawdzanie dostępności towaru zamówionego przez klienta odbywa się za pośrednictwem automatycznego mechanizmu wyświetlającego stany magazynowe centrali oraz obsługiwanych hurtownii. Mentat Sklep to automatyczna rozsyłka ankiet posprzedażowych do klientów, a także pełen system kontroli pracowników za pośrednictwem historii zamówienia, budową i działaniem przypominającego okno komunikatora internetowego. Integracja z porównywarkami cen, płatość kartami kredytowymi i szybkim przelewem, indywidualnie przygotowywana wyszukiwarka, czy możliwość stworzenia konfiguratora doboru produktów według wytycznych klienta to standard..

Mentat Sklep

Sklep Internetowy to nie tylko witryna sklepowa, lecz także panel administracyjny do realizacji przesyłek. Przy dużej ilości zamówień konieczne staje się śledzenie dotychczasowej korespondencji z klientem. Wówczas przydaje się także system pozwalający pracować księgowości samodzielnie. Ładowanie aktualnych stanów magazynowych jednym kliknięciem, czy przydzielanie rabatów automatycznie do wielu produktów na raz też jest w standardzie. Nie bez znaczenia pozostają systemy raportowania, czy półautomatyczniej obsługi reklamacji kurierskich.

Mentat Sklep oferowany jest w dwóch wersjach, w zależności od ilości obsługiwanych języków. Problemem, który powstaje przy każdym kolejnym języku są chociążby waluty, czy masa niezbędnych tłumaczeń. Mentat Sklep rozwiązuje tę kwestię oferując łatwe w użyciu narzędzie "centrum tłumaczeń", które pozwala na szybkie przełożenie wielu fraz, bez zbędnych przeładowań strony. Z obsługą walut wiąże się nierozłącznie polityka cenowa sklepu. Jak przeliczyć waluty, by uzyskać optycznie dobre ceny? W jaki sposób przydzielić konkretnemu klientowi, czy firmie rabaty cenowe o ustalonej wartości procentowej? Co dzieje się w przypadku, gdy firma ma wielu pracowników, a każdy z nich ma osobne konto w sklepie? Mentat Sklep oferuje zaawansowane narzędzia do obsługi klientów indywidualnych i biznesowych za pośrednictwem kont. Panel administracyjny Mentat Sklep następująco definiuje pojęcie klienta biznesowego. Każdy taki klient może utworzyć dowolną liczbę subkont (konta utworzone przez pracowników), które odziedziczą po nim wszelkie rabaty na produkty. Co więcej, może kontrolować swoje subkonta , wymagając każdorazowej akceptacji składanego przez subkonto zamówienia. Jak łatwo zauważyć, polityka cenowa, którą można zaimplementować w MentatSklep swoimi możliwościami osiąga wyżyny możliwości sklepu internetowego.

By dobrać rozwiązania, które dla klienta okażą się potrzebne, organizuję szereg spotkań i ustalam strategię na najbliższe miesiące. Oprogramowanie tworzone indywidualnie pod klienta pozwala bowiem stopniowo wyjść od standardowego programu do obsługi sklepu, aż do kombajnu spełniającego wszystkie, zmieniające się niustannie wymogi. Właśnie tym pokrótce różni się oprogramowanie pisane przez wolnego strzelca od rozwiązań gotowych.
Mentat System Zarządzania Treścią

Mentat CMS to indywidualne rozwiązania do obsługi witryn korporacyjnych, zaplecz pozyjconerskich, wortali tematyczny oraz serwisów społecznościowych. Dostosowane do potrzeb klienta rozwiązanie pozwala na stworzenie rozbudowanego serwisu o wysokich wartościach funkcjonalności i użyteczności, o optymalnym kodzie źródłowym obsługującym duże zasięgi (do 5 mln odsłon/mieś).

Mentat CMS

Panel administracyjny witryny musi być przede wszystkim intuicyjny w obsłudze i dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Jeżeli strona zajmuje się np. sprzedażą projektów domów, konieczne jest stworzenie odpowiednich formularzy specjalnie do tego celu. Wszystko to po to, by Twoja praca trwała jak najkrócej.

Mentat Repozytorium Plików

Mentat Ekstranet

Wymiana informacji pomiędzy pracownikami i współpracownikami w firmie architektonicznej to równolegle kilka projektów, nad którymi pracuje setka ludzi. By umożliwić właściwą organizację pracy, powstał łatwy w obsłudze system repozytorium plików.


Mentat SRS

System Rezerwacji Stanowisk On-Line to unikalny na rynku produkt przeznaczony dla firm z branży motoryzacyjnej. Kompleksowe rozwiązanie pozwala na zarządzanie obsługą stanowisk w okresie wzmożonego ruchu w branży - zmiana opon na letnie lub zimowe. Zastosowanie systemu pozwala internautom na rejestrację stanowiska w dogodnym dla siebie terminie, dodatkowo odciążając pracowników firmy. Rozwiązanie pozwala zarówno na rejestrację on-line, jak i zarządzanie wszystkimi stanowiskami, dzięki możliwości rezerwacji za pośrednictwem panelu administracyjnego. Co więcej, system pozwala na generowanie drukowalnych raportów dziennych, przekazywanych kierownikowi zmiany, zawierających wykaz wymian, wraz z np. numerami przechowalni. Innym z zastosowań Mentat SRS jest serwis samochodowy, gdzie klienci umawiają się na obsługę gwaracyjną i pogwarancyjną.

Wdrożenia: OponySerwis.pl, Gumohurt, Walesiak.com.

Mentat Newsletter

Jednym z najważniejszych elementów serwisu internetowego jest jego baza subskrybentów. Mentat Newsletter to kompleksowe narzędzie do obsługi biuletynów rozsyłanych drogą elektroniczną. Oprogramowanie pozwala na rozsyłkę wiadomości ze zdjęciami i formatowaniem tekstu za pośrednictwem przyjaznego panelu administracyjnego wyposażonego w łatwy w obsłudze edytor graficzny. System optymalizuje czas rozsyłki wiadomości przeznaczając na to godziny nocne. Metoda kolejkowania i sekwencyjnej realizacji zadań pozwala na bezbłędną rozsyłkę do 30 000 unikalnych wiadomości dziennie bez negatywnego wpływu na wydajność pozostałych usług serwera.

Wdrożenia

Wszystkie moje realizacje oparto o różne wariacje systemu Mentat. Wybór praktycznych realizacji można obejrzeć w dziale Web Design. W celu udostępnienia wersji demonstracyjnej wybranego z rozwiązań, wraz z pełnym dostępem do panelu administracyjnego, proszę o kontakt.

Stosowane technologie, wymagania wobec serwera

Autorskie rozwiązania oparto o następujące technologie:
Od strony serwera: Linux, Apache, PHP5, XML, *AJAX (XAJAX), SQL (MySQL 4-5, PostgreSQL)
Od strony klienta: XHTML, CSS, JavaScript, *AJAX (XAJAX)
Oprogramowanie maksymalnie skupione na rozwiązywaniu problemów po stronie serwera.

Oprogramowanie pracuje poprawnie na 99% dostępnych serwerów. Dla serwerów nieobsługiwanych przez Apache, np. Home.pl oprogramowanie również funkcjonuje poprawnie.

Copyright © 2024 by Paweł Grzesiak. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.