RSS
Syndykacja treści 

Internet jest miejscem, w którym z każdą chwilą trudniej o szybką i precyzyjną informację. Problem nadmiaru danych, przyrównać możemy do wszędobylskich ulotek. Na każdej z nich, znajdziemy coś co nas bardziej, bądź mniej interesuje. Chcielibyśmy choć pobieżnie przeglądnąć wszystkie ulotki, co z powodu ich ilości, okazuje się niemożliwe. Ulotka to strona internetowa, która zawiera jakieś informacje. Informacje te ulegają aktualizacji, czego nie jesteśmy w stanie efektywnie kontrolować. RSS wprowadza taką możliwość, pozwalając pojedynczemu użytkownikowi, swobodnie śledzić zmiany zachodzące na wybranej przez niego stronie internetowej. Pozwalają, ale tylko wtedy gdy autor wybranej strony wykorzystuje mechanizmy RSS.

Dalszy ciąg artykułu dostępny w miesięczniku Magazyn Internet, numer 12/2003.

Informacje o artykule

* - w przypadku dwumiesięczników, numer wydania jest numerem porządkowym i nie oznacza miesiąca wydania magazynu. To dlatego np. numer 3/2007 mag. Internet Maker ukaże się ok. 1 maja, a nie w marcu.
Zabezpieczanie obrazów przy uż... Co nowego w PHP5 cz. 3: Bazy d... Co nowego w PHP5 cz. 2: Obsług... Przyjazne adresy URL: Praktycz... Co nowego w PHP5 cz.1: Zend En... Jak pisać uniwersalne skrypty ... SQLite: cz.2 SQLite: cz.1 Bezpieczeństwo PHP Bezpieczeństwo stron interneto... RSS: Syndykacja treści Szablony Smarty Płatny serwis w praktyce: Jak ...

Copyright © 2024 by Paweł Grzesiak. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.